Wnętrza domu na peryferiach Osaki

wnętrza domuAutorami projektu są Kentaro Takeguchi i Asako Yamamoto / ALPHAVILLE. Projekt wnętrz został nagrodzony w ósmym cyklu konkursu 20+10+X WA Awards.

Sam kształt domu, wijącej się między sąsiednimi budynkami formy, jest bardzo ciekawy i zdominował projekt wnętrz. Światło dzienne oświetla od południowej strony i przenika przez trzy nachylone vis-a-vis okna dachowe i doświetla całą przestrzeń wnętrza.

W budynku znajdują się trzy wejścia do domu – przedsionek, wejście do kuchni i wyjście na podwórze i stanowią niejako przegrody pomiędzy wnętrzem i przestrzenią zewnętrzną. Każde z nich ustawione jest, w stosunku do wnętrza, pod kątem 45 stopni. Wejścia te w szeregu z meblami i aneksem kuchennym tworzą urozmaicenie przestrzenne we wspólnej kubaturze.

wnętrza domu Japonia

Całe wnętrze wypełnione jest efemerycznie falującym światłem i cieniami co dodaje głębokości i gradacji jednorodnie białym ścianom. Poruszając się wzdłuż domu odczuwa się narastające wrażenie czegoś nadzwyczajnego i odkrywa się zjawisko ciągłej zmiany przestrzeni. Wnętrza są minimalistyczne zarówno w formie jak i kolorze i wystroju wnętrz. Można by rzec – typowa współczesna japońszczyzna!

źródło: www.wzornik.com